Szombaton, a kezdeti esős, szemerkélős idő ellenére úgy döntöttünk, kinézünk a Mecsek Rallye 5. gyorsasági szakaszára, Orfűre.

Csatlakozott hozzánk @Thargie és kisfia Andris is, így – a pályazárás előtt csupán percekkel – együtt érkeztünk a 100 telkes előtti parkolóba. Mivel még bő 2 óra volt a futam rajtjáig, sétáltunk egy jót a tó partján, az újonnan megépült kerékpárúton.

Az indítás előtt kb. fél órával kezdett nagyobb tömeg kialakulni az orfűi tó melletti abaligeti elágazónál, ami egyben rajt és – mivel először egy kört mentek a szerpentinen – egyben egy éles jobbkanyarja is volt a pályának. Szerencsénkre sikerült olyan helyet kifognunk, ahonnan az induló autókat, illetve a domboldalon lefelé a kiépített lassítóba érkezőket is szemmel tudtuk tartani.

Először a Historic futam, utána az ORB versenyzői álltak rajthoz, és húztak el percenként előttünk.
A legizgalmasabb pillanat talán az volt, amikor egy Fiat 500-as utolérte (pont előttünk) az 1 perccel előtte indított zsigulit, és a kanyarban meg is előzte… :-)

Kattintás után láthatóak a kb. 3,5 órás futamon készült 1600 képből válogatás után megmaradtak.

Figyelem! 521 db kép! Aki inkább a flickr oldalán szeretné megnézni őket, kattintson ide.